Werewolf Vampire
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Werewolf Vampire

Rpg Forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 I'm home my darling

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Azumi-Meisei Midori

Azumi-Meisei Midori


Numarul mesajelor : 81
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 32
Localizare : < Pe drum l-aceeasi ora> G.Bacovia-Amurg ( daca nu ma insel)

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: I''m home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 1:37 am

Am intrat in azil, aici mai erau rude indepartate de-alea mele, si faceam si-un tratament din cauza depresiilor mele. AM intrat intr-un salon unde statea o batranica cu parul argintiu si ochii de culoare abanosului, m-am asezat langa pe-un scaun si i-am sarutat mana, si o rpiveam melancolica cum se stinge de la o zi la alta si o sa raman singura.
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 1:43 am

Stateam pe vina in fatza unui batran de cateva sute de ani,privindul oarecum blanda punandumi mana lui pe capul meu.In sfarsit il gasisem..singura ruda!M-am asezat pe un scaun de langa el tinandul strans de mana privind putin cam confuza in jurul meu,tablourile si tavanul de la azil,inspirandumi un aer batranesc precum oamenilor de la tara.
Sus In jos
Azumi-Meisei Midori

Azumi-Meisei Midori


Numarul mesajelor : 81
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 32
Localizare : < Pe drum l-aceeasi ora> G.Bacovia-Amurg ( daca nu ma insel)

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 1:45 am

fata isi trecu incet mana prin parul rudei sale pe care o chema Azumi Mariko, batrana deschise incet ochii si ma privii cu privirea sa de-un albastru senin, nu mai putea vorbi, dar isi reprezenta gandurile prin desene.
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 1:52 am

Mi-am pus capul pe umarul bunicului meu,acesta abi putand sa-mi stranga mana.Din efort mi-a luat mana sarutandumi-o,tremurandui tot corpul.Mi-am ridicat capul zambind precum un copil de 6 ani,fara sa stiu ce sa-i zic.Nu-mi cunoscusem niciodata parintii,dar mite bunicii..Prima mea intalnire cu o ruda..Aveam atatea intrebari..atatea de spus..Atataea intrebari fara raspuns..dar cum puteam sa i le spun pe toate?Cateva lacrimi mi-au invadat fatza,astupand cu totul zambetul meu.L-am imbratisat incercand sa ma calmez.
Sus In jos
Azumi-Meisei Midori

Azumi-Meisei Midori


Numarul mesajelor : 81
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 32
Localizare : < Pe drum l-aceeasi ora> G.Bacovia-Amurg ( daca nu ma insel)

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 1:56 am

batrana arata cu degetul spre un sertar m-am ridicat icnet si am laut din seratar caietul ei de desen, imi facu semn sa-l rasfoiesc, pe prima pgina era scris tremurat " simt cum seva vietii se scurge din mine" urmau cateva desene cu aspecte angelice, dupa care uram un portret al meu, lacrimi rosiatice mi-au invadat fata, am strans-o puternic in rbante pe Mariko, care incepu si ea sa planga
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 2:03 am

Lunduma prin surprindere,un liliac si-a facut aparitia pe umarul bunicului meu.Soptindui ceva la ureche,bunicul avea strans in pumn un medalion mic in forma de liliac,cu o inima de cristal.Mana lui tremurata mi-a atins umarul dupa care mi-a facut semn sa ma aplec.M-am ridicat de pe scaun si m-am asezat in genunchi in fatza lui,simtind cum mainile lui tremurande incerca sa-mi puna medalionul la gat.Vazand ca nu reuseste mi-am pus mainile peste ale lui agatand medalionul in inchizatoare.Fara s ama mai pot abtine,i-am sarutat mana parinteste punandumi mana la medalion.Observand ceva ciudat la el,l-am intors pe spate observand u nscris minuscul pe el,mai degraba o initiala si cateva litere din scrierea veche.
Sus In jos
Azumi-Meisei Midori

Azumi-Meisei Midori


Numarul mesajelor : 81
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 32
Localizare : < Pe drum l-aceeasi ora> G.Bacovia-Amurg ( daca nu ma insel)

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 2:06 am

Batrana se stinse in bratele mele
-Adio Azumi Mariko, am soptit incet intinzand-o pe patul ei, acum am ramas singura, am chemat o asistenta
si i-am zis ca batrana Azumi a murit, i-am laut caietele de desen, si am gasit o mica scrisorica care avea inauntrul sau un inel cu un A incrustat in piatra sa ce parea fi smarald pe acel bilet de hartie scira " Mama ta ar fi fost mandra daca te-ar fi vazut cu el" l-am pus grijulie pe degetul meu inelar, si-am iesit furtunos din salon
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 2:12 am

Batranul imi atinse medalionul de la gat,privindul parca pentru ultima oara,minuninduse de frumusetea lui.
"-Mama ta..ea a fost,cea..Singura care a fost impotriva.."icnerca batranul sa zica insa brusc a ramas fara respiratie.Mi-am pus una dintre maini la gura abtinanduma cu greu sa nu urlu,cu cealalta inchizandui ochii.I-am dat un scurt sarut pe frunte,fatza mea devenind palida din senin.
Am facut cativa pasi apasati vrand sa ies din incapere.In prag am aruncat o privire inapoi observandul pe scaunul cu rotile,parca zambindumi parinteste.Am incercat sa zambesc dupa care am inchis usa incet in urma mea,parasind pe veci acea camera.
Am vorbit cu una dintre infirmiere vorbindui despre batran.Am incercat sa-mi ascund lacrimile iesind din azil.Am inceput sa colind strazile cateva lacrimi cazand pe asfaltul rece.
Sus In jos
Adellaine de Rosseti

Adellaine de Rosseti


Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 23/05/2009

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 3:18 pm

-Clio,Clio,esti bine? intreb eu, zand-o de sus (caci zburam)
Sus In jos
Azumi-Meisei Midori

Azumi-Meisei Midori


Numarul mesajelor : 81
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 32
Localizare : < Pe drum l-aceeasi ora> G.Bacovia-Amurg ( daca nu ma insel)

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 3:33 pm

Tanara Azumi ajunse in salonul de asteptare, unde vroia sa vorbeasca cu medicul sau, caci suferise o trauma sufleteasca
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 7:02 pm

-Mda,sunt bine.Daca se oate spune..Tu ce cauti aici?
Sus In jos
Azumi-Meisei Midori

Azumi-Meisei Midori


Numarul mesajelor : 81
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 32
Localizare : < Pe drum l-aceeasi ora> G.Bacovia-Amurg ( daca nu ma insel)

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 8:28 pm

Am observat, ca si Clio, avea aici pe cineva, dar n-am zis nimic asteptandu-mi medicul ~,~
Sus In jos
Adellaine de Rosseti

Adellaine de Rosseti


Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 23/05/2009

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyDum Mai 24, 2009 10:31 pm

-Uhh... zburam si te-am vazut aici.
Sus In jos
Shin




Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 27/05/2009

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:33 am

Statea pe o banca din apropiere, putin derutat, fatza lui fiind rosie parca plansese.
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:36 am

Am oftat inaintand putin,cand l-am zarit pe baiat,ramasai incremenita.
"De data asta sigur s-a intamplat ceva cu el.."
Sus In jos
Shin




Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 27/05/2009

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:40 am

Ofta greu, amintindu-si clipele petrecute impreuna cu sora lui.
-Nu mai am cu cine sa ma iau la bataie, sau de la cine sa iau bataie.
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:42 am

"Huh?"
M-am apropriat de baiat punandui mana pe umar.
-Vorbesti singur,mai nou?
Sus In jos
Shin




Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 27/05/2009

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:43 am

-Se poate spune si asa.
Isi intoarse privirea spre ea.
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:45 am

-Hmm..nu mi se pari in apele tale..
Sus In jos
Shin




Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 27/05/2009

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:46 am

-Cuvintele "Sora mea a murit" iti spun ceva?
Ofta.
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:47 am

O lacrima imi picta obrazul.
-N-am stiut..scuze.
Sus In jos
Shin




Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 27/05/2009

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:49 am

-Hey, usor, nu plange.
Se agita umpic, stergandu-i lacrima.
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:50 am

-Mnu trebuia..l-am privit putin cam ganditoare punandumi mana la medalionul de la gat.
Sus In jos
Shin




Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 27/05/2009

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:52 am

"Nu e momentul potrivit sa o intreb ce se petrefce"
Gandi.
Sus In jos
Clio Kimimure

Clio Kimimure


Numarul mesajelor : 156
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Tu unde ai crede?In patul meu..admir tavanul

I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling EmptyJoi Mai 28, 2009 1:53 am

-Macar nu esti singura care a pierdut pe cineva..am zis incet dupa care m-am suit intr-un copac,medalionul ee la gat,cazand.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I'm home my darling Empty
MesajSubiect: Re: I'm home my darling   I'm home my darling Empty

Sus In jos
 
I'm home my darling
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Our home bloody home

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Werewolf Vampire :: Transilvania-Evul Mediu :: Azil-
Mergi direct la: